Poradna: trvale nasledky-renta

Sekce: Kariéra

Otázka:

dobry den,mam mensi dotaz v roku2011 jsem měla pracovní uraz ,nyni bych si chtela obnovit nasledky jsem po zlomenine kotniku a a mnela jsem trobozu po urazovou nechtej mi udelat operaci k vuli rizika,chtela bych si za zadat rentu zdali to de ze triktat mně vyrazili ze zamestnani k vuli memu stavu muzete mi nejak poradit zdali to jde nejak vyresit dekuji

v bilině , 23.08.2013
Odpověď

Dobrý den,

Vaše nároky musíte uplatnit po zaměstnavateli, u kterého se přihodil pracovní úraz. Své nároky musíte prokázat znaleckými posudky, lékařskými zprávami, bodovým ohodnocením úrazu, které Vám zpracuje Váš ošetřující lékař. Bodově Vám ohodnotí úraz = bolestné a případně Vám i oboduje ztížení společenského uplatnění. Můžete také doložit rozdíl mezi mzdou, kterou jste v době před úrazem a Vaší současnou situací. Také máte nárok na cestovné související s pracovním úrazem, úhradu nákladů na léky a zdravotní pomůcky. Nárok na úhradu škody musí být vůči zaměstnvateli vznesen písemně, k němuž v kopiích ( originály si zatím ponechejte ) doložíte všechny potřebné doklady, které Váš nárok prokazují. Těmi doklady mohou být: znalecký posudek z oboru lékařství, posudek o uznání nemoci z povolání, rozhodnutí o invalidním důchodu, lékařské zprávy prokazující souvislost mezi pracovním úrazem a Vaším současným zdravotním stavem, původní platební výměr a současné příjmy, pokud jsou tedy nižší než původní. Váš zaměstnavatel je ze zákona pojištěn na škody způsobené pracovním úrazem nebo nemocí z povolání. Jelikož je úraz již z roku 2011 může zaměstnavatelům pojistitel na některé nároky uplatnit námitku promlčení.

S pozdravem Halová Denisa

Denisa Halová , 18.09.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce kariéra
Přejít na odborné články odskodne.cz

O nás

Proti komu mohu uplatňovat svůj nárok

Z čeho mohu uplatňovat nárok na odškodnění

Jaký nárok, nároky lze uplatňovat

více

Kontaktujte nás

Sídlo společnosti
Centrum odškodného, s.r.o.
IČ: 28 74 07 69
Bělehradská 1184/11
400 01 Ústí nad Labem
Telefon: 475 201 008, 475 201 025
odskodne@odskodne.cz

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.odskodne.cz pište na odskodne@odskodne.cz
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy.
Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů. Položky Označené jako "Doporučuje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.