Poradna: závodní lékař

Sekce: Kariéra

Otázka:

Dobrý den chtěla bych se zeptat mém uznanou chorobu z povolání ,nastoupila jsem do práce po dlouhodobé nemocenské,zamšstnavatel mi nabídl jiné pracovní místo ,ale dle vyšetření lékařu mám napsane že nemohu dělat v prachu ,ani uklid ,po chorobě uznane z povolání se mi objevila bronchitida nealergická,kožní problémy se v zaměstnání popár dnech objevili znovu ,zaměstnavatel mne poslal k závodní lékařce ta se mne ptala co vykonávaám zdělila jsem jí to i předložila pracovní smlouvu novou .v den prohlidky mi zdělila ,že bohužel v práci nebudu moci pracovat mám napsane že jsem POZBYLA ZDRAVOTNI ZPUSOBILOSTI PRÁCE ,na druhý den jsem tuto zprávu odevzdala zaměstnavateli ,ten mi sdělil co nemohu vykonávat volal závodní lékařce ,a verdikt zněl že mohu vykonávat vše ,zaměstnavatel dr tvrdil ,že v prachu nedělám a paní dr najednou po telefonátu se zaměstnavatelem měla jiný verdikt .mohu se teda vubec nějak bránit?jelikož zaměstnavatel se mi mstí a nechce mi vyplatit odstupné .umyslně hledá práce ,které se ve firmě nikdy nedělali .(nechává mne pracovat v dešti ,mrazu atd děkuji Sylva

, Ostrava-město , 02.12.2014
Odpověď

Dobrý den.

Tohle bych probrala v klidu s tím kdo telefonoval paní doktorce, bez emocí, vlastně bych mu to jen sdělila s tím, že nejste nějak zaujatá, nýbrž slušná a proto mu to oznamujete dopředu, že požádáte o prošetření inspektorát bezpečnosti práce, aby Vás a zaměstnavatele rozsoudil, když se nemůžete dohodnout, protože se zacházením po pracovním úrazu nesouhlasíte. Uvidíte, co se stane a zda bude zaměstnavatel přístupnější nějaké oboustranné dohodě. Pokud s Vámi vyrazí dveře, tak to klidně udělejte.

Hlavně vydržte, nepodepisujte žádnou dohodu, ani jiný typ výpovědi, pouze dle § 52 d) zákoníku práce. Sama výpověď nedávejte.

Pak budete mít nárok na náhradu škody, odstupné, rentu. Už teď máte nárok na dorovnání mzdy po dobu pracovní neschopnosti a dorovnání mzdy po ukončení pracovní neschopnosti, pokud Vás zaměstnavatel na novém místě hůře platí.

S pozdravem

DH

Denisa Halová , 02.12.2014

Firmy z tohoto regionu:

Centrum odškodného spol. s r.o.

Sekce: Odškodnění, Město: Ústí nad Labem
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce kariéra
Přejít na odborné články odskodne.cz

O nás

Proti komu mohu uplatňovat svůj nárok

Z čeho mohu uplatňovat nárok na odškodnění

Jaký nárok, nároky lze uplatňovat

více

Kontaktujte nás

Sídlo společnosti
Centrum odškodného, s.r.o.
IČ: 28 74 07 69
Bělehradská 1184/11
400 01 Ústí nad Labem
Telefon: 475 201 008, 475 201 025
odskodne@odskodne.cz

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.odskodne.cz pište na odskodne@odskodne.cz
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy.
Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů. Položky Označené jako "Doporučuje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.