Poradna: odškodnění za trvalé následky

Sekce: Odškodnění

Otázka:

Dcera byla hospitalizovaná v nemocnici s bolestmi hlavy a mžitky před očima,po 4dení hospitalzaci kdy se ji zrak dále zhoršoval byla propuštěna s tím že to je od krční páteře a doporučily ji masáže,následný den jse ji samy odvezli do fakultní nemocnice kde okamžitě poznali že má těžkou vadu zraku a po všech vyšetřeních zjistili vysoký tlak mozkomýšního moku který utlačoval oční nerv,po několika operacích se stav stabylizoval nicméně má poškozeno periferní vydění,žádám o radu jak postupovat. děkuji Buriánek

, Rychnov nad Kněžnou , 06.08.2014
Odpověď

Dobrý den, pravděpodobně máte na mysli pochybení nemocnice. V tomto případě k pochybení nemocnice došlo, ale nemohu říci, že došlo ke škodě na zdraví z důvodu pochybení nemocnice. Pokud se zeptáme jinak, byla by zdravotní situace dcery lepší, méně závažná, měla by menší následky, bylo by periferní vidění zachováno, pokud by se tatáž diagnóza zjistila předešlého dne ? V případě, že si odpovíte ano, tak došlo ke škodě na zdraví, ale budete ji muset prokázat a v tomto případě nejlépe znaleckým posudkem. Pokud si odpovíte, že ne a že by zdravotní komplikace byly stejné, i kdyby na utlačování mozkomíšního moku přišli o den dříve a jistě bude nutná konzultace s operatérem fakultní nemocnice, tak sice nemocnice pochybila, ale ke škodě na zdraví nedošlo. Možná by tam byl nárok na 1 den bolestného za fyzické útrapy spojené s bolestí hlavy.

S pozdravem

Halová Denisa

Denisa Halová , 12.08.2014

Firmy z tohoto regionu:

Centrum odškodného spol. s r.o.

Sekce: Odškodnění, Město: Ústí nad Labem
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce odškodnění
Přejít na odborné články odskodne.cz

O nás

Proti komu mohu uplatňovat svůj nárok

Z čeho mohu uplatňovat nárok na odškodnění

Jaký nárok, nároky lze uplatňovat

více

Kontaktujte nás

Sídlo společnosti
Centrum odškodného, s.r.o.
IČ: 28 74 07 69
Bělehradská 1184/11
400 01 Ústí nad Labem
Telefon: 475 201 008, 475 201 025
odskodne@odskodne.cz

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.odskodne.cz pište na odskodne@odskodne.cz
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy.
Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů. Položky Označené jako "Doporučuje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference