Poradna: odškodnění za úraz v domově pro seniory

Sekce: Odškodnění

Otázka:

Dobrý den. mám dotaz, jak je to s odškodněním za úraz v Domově pro seniory. Moje matka je imobilní a většinu času tráví v posteli. Nedávno se stalo, že ji sestry údajně našly ležet spadlou z postele. Měla velký krevní výron okolo levého oko, zároveň měla velkou bouli na čele a tuto část měla hodně oteklou. Hematon přetrvával víc jak 14 dnů a bouli na čele má stále znatelnou, přestože od úrazu uběhlo víc jak měsíc. Po staniční sestře chceme konkrétní zprávu včetně předložení zápisu o tomto úrazu, tj. vyšetření lékařem a případně neurologem, ale do dnešního dne jsme toto neobdrželi. Nyní mé matce začala otékat celá levá ruka . Požadovali jsme po ošetřujícím personálu další vyšetření, ale dosud se tak nestalo. Problém je trochu v tom, že má matka trpí Alzheimerovou nemocí a nepamatuje se, jak se jí úraz stal, zda spadla či to bylo nějak jinak. Nyní bych chtěla ale vědět, zda má má matka právo na odškodné z titulu úrazu při trvalém pobytu v Domově pro seniory. Má známá z pojišťovny nám říkala, že by na to měla mít nárok jako odškodné z plnění pojištění Domova pro seniory. Moje matka sama pojištění není. Táži se proto, zda máme trvat na vydání zprávy o tomto úrazu a podnikat tak další kroky.Předem děkuji za odpověď. Freyová

, Praha 8 , 20.11.2015
Odpověď

Dobrý den,
nejdříve by měl vzniknou nějaký záznam o úraze přímo v domově.  Na druhou stranu je těžké stanovit odpovědnost, pokud nikdo neví, co přesně se stalo. Právo na odškodné má matka v případě, že odpovědným za její úraz je domov důchodců.
 
S pozdravem DH

Denisa Halová , 25.11.2015+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce odškodnění
Přejít na odborné články odskodne.cz

O nás

Proti komu mohu uplatňovat svůj nárok

Z čeho mohu uplatňovat nárok na odškodnění

Jaký nárok, nároky lze uplatňovat

více

Kontaktujte nás

Sídlo společnosti
Centrum odškodného, s.r.o.
IČ: 28 74 07 69
Bělehradská 1184/11
400 01 Ústí nad Labem
Telefon: 475 201 008, 475 201 025
odskodne@odskodne.cz

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.odskodne.cz pište na odskodne@odskodne.cz
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy.
Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů. Položky Označené jako "Doporučuje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.