Poradna: Pracovní úraz

Sekce: Odškodnění

Otázka:

Měla jsem se zaměstnavatelem uzavřenou roční prac. smlouvu, která končila ke dni 31. 8. 2013. V březnu 2013 jsem utrpěla komplikovaný úraz nohy, jsem stále v pracovní neschopnosti, chodím o franc.holích, zůstanou mi trvalé následky. Protože jsem důchodkyně, brala jsem, nemocenskou jen po dobu danou zákonem. Na co mám nárok, jaké odškodnění mohu po zaměstnavateli požadovat. Mohu žádat finanční odškodnění i po 31. 8., tedy v době, kdy už mi vypršela platnost pracovní smlouvy ale na následky úrazu jsem stále v prac. neschopnosti? Navíc úraz se mi stal po uklouznutí na náledí na městském pozemku (veřejném parkovišti). Mohu požadovat i náhradu po městě? A jakou?

Tachov , 04.11.2013
Odpověď

Dobrý den, jelikož se nejedná o pracovní úraz, po zaměstnavateli nemůžete žádat nic, pokud ovšem jste v době úrazu neplnila nějaký pracovní úkol, to zde bohužel nepíšete. Pokud ano a byla jste v rámci zaměstnání vyplána zaměstnavatelem něco vyřizovat, máte nárok na náhradu škody i po zaměstnavateli a postupplatí stejný, jako u města, jenž popisuji níže. Nárok na odškodnění můžete uplatnit u města. Svůj nárok musíte doložit lékařskými zprávami. Nárok na náhradu škody podáte písemně, kde popíšete, kdy, kde a co se Vám stalo. Jelikož je to již delší dobu, bylo by dobré také podložit svědeckou výpovědí nebo písemným potvtvrzením sanitky, pokud pro Vás nějaká přijela, fotodokumentací z místa úrazu. Zprávou z chirurgie, kam Vás odvezli. Bodové ohodnocení úrazu Vám sepíše Váš ošetřující lékař, kde oboduje úraz a případné komplikace s trvalými následky, nebo-li snížení společenstkého uplatnění. Tyto dokumenty přiložíte v kopiích k písemnému nároku na úhradu škody. Město je jistě pojištěno a případné originály pak po Vás muže vyžadivat jeho pojistitel. Také se připravte na dotaz, proč uplatňujete svůj nárok až po tak dlouhé době.

S pozdravem Halová Denisa

Denisa Halová , 05.11.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce odškodnění
Přejít na odborné články odskodne.cz

O nás

Proti komu mohu uplatňovat svůj nárok

Z čeho mohu uplatňovat nárok na odškodnění

Jaký nárok, nároky lze uplatňovat

více

Kontaktujte nás

Sídlo společnosti
Centrum odškodného, s.r.o.
IČ: 28 74 07 69
Bělehradská 1184/11
400 01 Ústí nad Labem
Telefon: 475 201 008, 475 201 025
odskodne@odskodne.cz

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.odskodne.cz pište na odskodne@odskodne.cz
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy.
Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů. Položky Označené jako "Doporučuje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.