Poradna: uraz v německu

Sekce: Odškodnění

Otázka:

dobrý den měl jsem úraz v Německu ve firmě.Při cestě do kanceláře kolega z jiné německé firmy zavadil o plech a ten mi spadl na hlavu cca z 4m a mám čtyři stehy.byl jsem ošetřen firemním lékařem a poté transportován do nemocnice.Úraz řešil bezpečák a ve zprávě uvedl viníka kolegu.po kom tedy mám žádat odškodné a jakým způsobem.zřejmě je jiné právo německé a jiné české.Spíše na jakého pravníka (typ) se mám obrátit.

Chlumec nad Cidlinou , 30.07.2013
Odpověď

Dobrý den, podle toho, co píšete a jelikož jste šli teprve do kanceláře, se o pracovní úraz nejedná, tedy pokud se to nestalo přímo v budově zaměstnavatele. Obecně se míní, že pracovní úrsaz může vzniknout, pokud stojíte alespoň na vstupních schodech k zaměstnání. Odpovědný za škodu je tedy pravděpodobně kolega. Necháte si od lékaře vypracovat bodové ohodnocení úrazu a můžete po kolegovi upltnit nárok na náhradu škody. Pokud je kolega pojištěn, půjde odškodnění z jeho pojištění z odpovědnosti za škodu v občanském životě, většinou se rozsah pojištění v těchto smlouvách vztahuje na území Evropy. V případě, že on trvale žije v Německu, uplatníte nárok na náhradu škody tam dle jejich práva. Pokud je Čech a je pojištěn na území ČR, necháte si bodové ohodnocení úrazu přeložit a uplatníte písemným nárokem na náhradu škody po kolegovi s přílohou bodového ohodnocení, případně doloženým nárokem na cestovné k lékaři, ušlou mzdu, či snížení společenského uplatnění (trvalé následky ).

S pozdravem DH

Denisa Halová , 18.09.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce odškodnění
Přejít na odborné články odskodne.cz

O nás

Proti komu mohu uplatňovat svůj nárok

Z čeho mohu uplatňovat nárok na odškodnění

Jaký nárok, nároky lze uplatňovat

více

Kontaktujte nás

Sídlo společnosti
Centrum odškodného, s.r.o.
IČ: 28 74 07 69
Bělehradská 1184/11
400 01 Ústí nad Labem
Telefon: 475 201 008, 475 201 025
odskodne@odskodne.cz

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.odskodne.cz pište na odskodne@odskodne.cz
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy.
Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů. Položky Označené jako "Doporučuje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.