Poradna: Úraz ve školce 6.letý syn

Sekce: Odškodnění

Otázka:

Dobrý den, prosím vás potřebovala bych poradit: týká se to těžkého úrazu který se stal mému 6-letému synovi ve školce: 1)Stalo se to, že na školní zahradě při běhu do mého syna žduchl jiný kluk a můj syn upadl na ostrou hranu dřevěného hranolu umístěného cca 20 cm nad zemí. Z tohoto "nevinně" vypadajícího úrazu se stal život ohrožující stav kdy měl syn krvácení do břicha s poškozením sleziny, byl hospitalizován, nyní je to již 2 měsíce, je v domácím léčení. Od začátku úrazu nás ředitelka ujišťovala o tom, že úraz bude odškodněn, nyní jsem s šokem zjistila, že zřejmě nebude protože školka má jen pojištění odpovědnosti, ne úrazové pojištění. Popsala jsem situaci pojištovně Kooperativaa s telefonickým (tam má školka pojištění)s dotazem zda takový úraz bude odškodněn a potvrdili mé obavy že ne, že učitelka vykonávající dohled této nehodě nemohla zabránit, což chápu že nemohla ale co je toto za bordel?Na co se potom to povinné pojištění co musejí platit vztahuje?Dalo by se to případně u pojištovny uhrát na to, že úraz se stal pádem na ostrou věc, která tam dle mého názoru neměla co dělat, tedy ve smyslu že školka pochybyla v tom, že nezajistila bezpečné prostředí pro pobyt dětí a tudíž má za to zodpovědnost?Co už vůbec nechápu, jak je možné že před 1 rokem si ve školce, v té naší stejné dcera od známé zlomila ruku tudíž taky učitelka nemohla zabránit a bez problémů dostala odškodnění. je tedy nějaká změna zákona, nebo odkdy v zákonu to platí takto tupě, že u MŠ se neodškodňuje? 2) myslela jsem že je nějaká vyhláška na to, aby ve školce nebyl nábxtek s ostrými hranami, že vše musí být zaoblené.Nevíte zda takový zákon, vyhláška existuje nebo je dobrovolnost školy?Pokud nic takového není, pak asi pojištovna bude poukazovat na to, že co není zakázáno, je dovoleno a tudíž že školka nepochybyla. Moc děkuji,

, Břeclav , 25.02.2018
Odpověď

Dobrý den,

 
zkuste přerušit paragraf na jeden den, domluvte se s lékařkou, od nového roku jsou nové podmínky a ošetřování člena rodiny se prodloužilo.
Ano školky nejsou objektivně odpovědné za úrazy dětí a k pochybení se musí přiznat.
Metodické vedení již není na školských úřadech, ty zanikly, ale na krajských úřadech, odboru školství, tam bych poslala stížnost, ale nejprve bych si na pozemku školky pořídila fotodokumentaci nebezpečných hranolů, které pan ředitelka odmítá odstranit. Korespondujte vždy písemně a žádejte pásemnou odpověď ( i po ředitelce ), jinak nebudete mít v ruce nic. Navíc můžete podat trestní oznámení na školku pro zanedbání bezpečnosti herního prostředí ( určitě existuje metodický nebo jiný závazný pokyn z ministerstva školství o bezpečném prostředí na hraní )  a neposkytnutí dostatečné poúrazové péče, zanedbání úrazu a snahu o jeho zastření. Po podání trestního oznámení si myslím, že se věci začnou hýbat.
 
S pozdravem JŠ

Bc. Jiří Šauer , 02.03.2018

Firmy z tohoto regionu:

Centrum odškodného spol. s r.o.

Sekce: Odškodnění, Město: Ústí nad Labem
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce odškodnění
Přejít na odborné články odskodne.cz

O nás

Proti komu mohu uplatňovat svůj nárok

Z čeho mohu uplatňovat nárok na odškodnění

Jaký nárok, nároky lze uplatňovat

více

Kontaktujte nás

Sídlo společnosti
Centrum odškodného, s.r.o.
IČ: 28 74 07 69
Bělehradská 1184/11
400 01 Ústí nad Labem
Telefon: 475 201 008, 475 201 025
odskodne@odskodne.cz

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.odskodne.cz pište na odskodne@odskodne.cz
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy.
Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů. Položky Označené jako "Doporučuje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference